پمپ تخلیه بشکه

پمپ های بشکه کش (Drum Pupm) از خانواده پمپ های سانتریفیوژ و یا پمپ های جابجایی مثبت بوده که بدلیل سبک بودن به راحتی قابل حمل و نقل می باشند. این پمپ ها با توجه به نوع سیال و محیط استفاده و امکانات موجود، قابلیت نصب و کوپل شدن با موتور برقی یا پنوماتیک را دارا میباشد..

پمپ تخلیه بشکه

پمپ تخلیه بشکه یکی از کاربردی ترین وسایل اختراع شده در صنعت است. معمولا مواد صنعتی که حالت مایع دارند را در بشکه های بزرگ حمل و نقل می کنند. این بشکه ها حتی در کوچکترین حالت نیز وزن زیادی دارند و نمی توان به شکل عادی مایعات را از داخل آن ها برداشت کرد. در این شرایط از پمپ تخلیه بشکه برای برداشت مایعات استفاده می شود. در ادامه در خصوص انواع پمپ تخلیه بشکه و کاربرد های آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.


پمپ تخلیه بشکه برای خالی کردن مایعات در داخل بشکه ها استفاده می شود. معمولا تمامی مایعات صنعتی مانند روغن ها، سم ها و همچنین مواد نفتی با استفاده از بشکه ها به فروش می رسند. کاربران نمی توانند برای برداشت مایعات بشکه ها را کج کنند زیرا حتی کوچکترین مدل های بشکه نیز وزن زیادی دارند و عملا کج کردن آن ها برای برداشت غیر ممکن است. در این شرایط باید از مدل های مختلف پمپ تخلیه بشکه استفاده شود. این پمپ ها دارای مدل های مختلفی هستند که در ادامه در خصوص آن ها توضیح خواهیم داد و در خصوص کاربرد و مزایای پمپ تخلیه بشکه نیز صحبت خواهیم کرد.

پمپ تخلیه بشکه چیست؟

پمپ تخلیه بشکه وسیله ای است که بر روی ورودی بالایی بشکه و یا تانکر قرار می گیرد و با استفاده از آن می توان مایعات موجود در بشکه و یا تانکر را خالی و یا جابه جا کرد. این وسیله باعث می شود دیگر نیاز به کج کردن و یا چرخاندن بشکه و تانکر های سنگین نداشته باشیم و فقط با استفاده از پمپ و به راحتی مایعات موجود را تخلیه کنیم. به طور کلی نیز دو مدل پمپ تخلیه بشکه در بازار موجود است که هر کدام از آن ها نیز دارای مدل های مختلفی با قطر و طول های متفاوتی هستند. در ادامه در خصوص انواع مدل های پمپ تخلیه بشکه توضیح خواهیم داد.پمپ تخلیه بشکه چگونه کار می کند؟

پمپ تخلیه دارای یک لوله بلند است که باید به شکل عمودی در داخل ورودی بالایی بشکه یا تانکر قرار گیرد. طول لوله بستگی به اندازه بشکه و یا تانکر دارد و باید تا نزدیکی های پایین آن برسد. در بالا یک پمپ دستی یا برقی برای شروع عملیات مکش قرار گرفته است.

در پمپ های دستی با استفاده از تلمبه زدن و در پمپ های برقی فقط با روشن کردن موتور می توان عملیات خارج کردن مایعات را شروع کرد. مایعات از ته لوله قرار گرفته در بشکه به بیرون مکش می شوند و از شلنگ خروجی پمپ تخلیه بشکه، خارج می شوند. در بعضی مدل های یک موتور و پروانه گریز از مرکز نصب می شود تا عملیات با قدرت بیشتری انجام شود.

برخی مدل ها می توانند ثابت باشند. در این شرایط پمپ تخلیه بشکه، به خود بشکه ها متصل است و شما نیازی به تهیه پمپ جدا نخواهید داشت.

کاربرد های پمپ تخلیه بشکه

از آنجا که انواع مختلفی از مایعات وجود دارد که نیاز به پردازش، انتقال، حمل و تحویل دارند، پمپ تخلیه بشکه فقط به صنایع مبتنی بر آب محدود نمی شود. در واقع، از آنجا که مواد شیمیایی، روغن و سایر مایعات سنگین تر و متراکم تر از آب هستند، این صنایع بیشتر به استفاده از این وسیله وابسته هستند. در ادامه به صنایعی که به این پمپ ها نیاز دارند اشاره خواهیم کرد.

صنایع شیمیایی

صنایع تولیدی

صنایع تولید مواد غذایی

صنایع پردازشی

صنایع تولید خودرو های سبک و سنگین

صنایع دارویی

کاری های شست و شو و تمیزکاریمدل های مختلف پمپ تخلیه بشکه

پمپ تخلیه بشکه در دو مدل دستی و برقی در بازار موجود است. این پمپ ها از نظر عملکرد، مدل و کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

پمپ تخلیه بشکه دستی. همانطور که نام این پمپ ها نشان می دهد، این پمپ ها به جای استفاده از نیروی الکتریکی از نیروی دست و تلمبه استفاده می کنند. این پمپ ها برای بشکه های از راه دور مناسب هستند و در مکانهایی که دسترسی به برق سخت و یا غیر ممکن ست کاربردی می باشند. در ادامه برخی ویژگی های این پمپ ها را شرح خواهیم داد.

با جنس های فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، پلاستیک، پلی اتیلن، پلی فنیلن سولفید، پی وی سی و غیره در بازار موجود هستند.

دارای ورودی های با اندازه های نیم اینچ تا یک و نیم اینچ هستند.

پمپاژ آسان و بدون نشت و بدون جرقه.

دارای شکل های مختلف اهرم و طول اهرم متفاوت.

پمپ تخلیه بشکه برقی. این پمپ ها شبیه به پمپ های دستی هستند ولی به جای دست از موتور الکتریکی کار می کنند. این پمپ ها برای تخلیه مقادیر زیاد مایعات مناسب هستند. در ادامه به برخی ویژگی های این پمپ ها نیز اشاره خواهیم کرد.

در مدل های باتری و برق مستقیم در بازار موجود هستند.

با ولتاژ های مختلف ساخته شده اند.

به طور کلی دستگاه هایی ضخیم تر و سنگین تر هستند.

دارای شکل های مختلف اهرم و طول اهرم مختلف هستند.

مزایای استفاده از پمپ تخلیه بشکه

پمپ تخلیه بشکه گزینه ای عملی و مفید برای تخلیه و انتقال مایعات از بشکه ها و تانکر ها به مکان های دیگر هستند.

مدل های دستی و برقی این پمپ ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند و دارای مدل های اهرم و طول لوله های متفاوتی هستند و شما برای تمامی کار های خود می توانید مدلی مناسب و کاربردی را انتخاب نمایید.

وجود جنس های مختلف از این پمپ ها به شما این امکان را می دهد که جنسی متناسب با صنایع خود تهیه نمایید و در هنگام کار با پمپ دچار مشکل نشوید.

پمپ تخلیه بشکه در مدل های قابل حمل و ثابت در بازار موجود است و شما می توانید بسته به نیاز خود مدل مناسب را انتخاب نمایید.

یکی از اصلی ترین مزیت های این دستگاه ها استفاده از مواد ضد خوردگی است. مواد ساخت این پمپ ها به شکلی هستند که در مقابل مایعات مختلف مقاوم هستند و به همراه آن ها تجزیه نمی شوند.

منبع

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید